מאמרים

מרצון לחזון

ההבנה וההכרה בצורך היום במנהיגות אחרת, מנהיגות אישית וייחודית,  מנהיגות מכוונת ומשתפת,  המניעה למימוש הפוטנציאל, מובילה אותנו לבירור המהות ולבסיס ממנו כולנו מונעים – הרצון. 

האבן הראשונה לכל ביצוע, השגה והגשמה הינה  הרצון. הרצון יוצר מציאות והרצון הפנימי שלנו, הוא הדלק לעשייה והשקעה,  להשגת המטרות הגבוהות ביותר. הרצון הינו הכוח של החיים. תפקידו בחיינו, לשקף לנו מי אנחנו, לכוון אותנו במסלול אל עבר הגשמת הייעוד שלנו הרצון חייב להיות פנימי, הרצון העמוק שבלב.  אנו צריכים להקשיב לליבנו בצורה הכנה והטהורה ביותר, על מנת להבין בצורה מושכלת את המניעים הפנימיים שלנו. 
כשברור לנו הרצון , נפתח השער אל החזון, לחזון האישי כמו המקצועי. החזון הופך להיות בהיר משמעותי ומלהיב ומכוון למטרות מדויקות.  

מכאן שכל אדם וכל מנהיג, חייב לברר ולגלות את הרצון האמיתי שלו:
לגלות את הרצון שלו הוא לגלות מי הוא, מה מניע אותו, מה הוא רוצה להגשים ולממש, מהי המהות עבורו כאדם ויוצא מכך כמנהיג. על כל אדם לשאול את עצמו מה הוא רוצה להביא לידי ביטוי, אילו תכונות וכישרונות לממש, אילו יכולות לפתח, על פי אילו ערכים רוצה לפעול, מה הוא רוצה להגשים ומה רוצה להיות. בדרך זו יוכל לבנות את החזון האמיתי והתמונה הסופית אליה שואף להגיע. 

הרצון הוא אבן הדרך הראשונה והחיונית על מנת שיקרא משהו. אין דבר שקורה בלי שהיה רצון לפני. הרצון יוצר מציאות , הוא הכלי למימוש החזון. החזון הינו המגדלור למימוש הרצון. הוא התמונה הכוללת אליה אנו שואפים להגיע. 

מנהיג אשר ידע להוביל את אנשיו לזיהוי ולמימוש הרצון הפנימי שלהם וחזונם האישי ולחברם לחזון הכולל, יביא לתוצאות והישגים מרחיקי לכת.  היכולת להכיר מה המניעים האישיים של אנשיו והדרך להובילם  למימוש, יחבר אותם לדרכו שלו ולהגשמת החזון במלואו.הוא צריך לדעת לעזור, להקשיב ללב, לזהות את הרצון הפנימי, לגבש משם את החזון האישי. צריך לדעת לחבר את החזון האישי לחזון הכללי. אלו  יביאו להתפתחות והגשמה אישית וכללית, יוצאת דופן ולאורן זמן. 

לסיכום, חשוב שנבין לעומק מהיכן אנו באים ולאן אנו רוצים ללכת, שנברר את הרצון האמיתי ככלי הכרחי על מנת לגבש חזון בהיר משמעותי ומלהיב  ומכאן להנהיג לדרך למימושו, דרך זו תוביל להגשמה, לניתוב הדרך ולגיוס כל הכוחות למען מטרה משותפת וכיבוש יעדים.